Ametystové geody – velká energie ze země

Ametyst je mimořádně silný krystal s obrovskou ochrannou, léčivou a očistnou silou.

Ametystová Geoda je charakteristická vysokými spirituálními vibracemi a ukrývá v sobě silnou léčivou energii, kterou vyzařuje do prostoru, ve kterém se nachází. Dokáže eliminovat negativní energie a geopatogenní zóny, čistí prostory okolo nás, i nás samých. Očišťuje od negativní energie bytové, kancelářské prostory a dodává čistou, pozitivní a léčivou energii.

Tato energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu, a pomáhá nám nahradit naše staré návyky a postoje novými, lepšími. Ametyst symbolizuje duchovní čistotu, pomáhá při meditacích, posiluje v nás víru, intuici, přemosťuje a spojuje duchovní a materiální stránku našeho života.

Harmonizuje auru a pomáhá nám v duchovním růstu. Zmírňuje hněv, stres, emocionální výbuchy, strach bohužel jakož i všechny negativní vlastnosti, které nám škodí a zatěžují nás. Pomáhá při psychických problémech a starostech, protože dokonale uvolňuje napětí, přináší vnitřní rovnováhu, mír, podporuje kvalitní spánek a celkovou tělesnou regeneraci.

Ametyst velmi účinně pomáhá překonávat závislosti a bloky jakéhokoliv charakteru a otevírá bránu k vyššímu poznání. Je silným duchovním kamenem, který přináší lásku, láskyplnou moudrost, světlo a harmonii do mezilidských vztahů. Je mimořádně blahodárný pro mozek a mysl, upravuje nerovnováhu způsobenou duševním napětím, stresem a neurózami. Pomáhá také porozumět snem a správně je interpretovat.

Fialový křemen působí ozdravně i na organizmus člověka. Podporuje produkci hormonů, vylaďuje systém žláz s vnitřní sekrecí a podporuje metabolismus. Posiluje imunitní systém, skvěle čistí krev. Zmírňuje bolesti hlavy, nervů a migrény. Léčí nerovnováhu žaludečního a dýchacího systému, pomáhá při nachlazení a plicních potížích.

Jelikož geody jsou vzhledem k jejich velikosti velmi energeticky silné, dokážou aktivizovat, očišťovat a nabíjet ostatní krystaly a minerály. Doporučuje se umisťovat je na několik hodin přímo do geody. Ametystová Geodas je citlivá na přímé sluneční světlo a vysoké teploty.