Jak čistit a nabíjet kameny?

Jelikož krystaly a minerály s námi pracují na základě výměny informací a energií a jsou v přímém kontaktu s naším tělem, je důležité je hned po koupi očistit a nabít, aby se zbavili všech předcházejících energií a byly připraveny na práci s konkrétním člověkem.

Toto čištění je zároveň aktem energetického propojení mezi Vámi a kamenem. Stává se totiž Vašim amuletem, talismanem, pomocníkem i ochráncem

Tento proces sestává ze 3 základních kroků:

Prvoočista – platí pro každý minerál bez výjimky. Ihned po koupi je vhodné kámen opláchnout 2-3 minuty pod proudem tekoucí vlažné vody, abychom ho energeticky očistili.

Samotné čištění – jelikož minerály se mezi sebou liší nejen energeticky, ale i svým chemickým složením, existuje několik druhů čištění:

Slanou vodou – minerál vložíme na noc do vody se špetkou soli, vhodné zejména pro minerály jako je křišťál , citrín , ametyst , růženín , jaspis , karneol , …

Vodou s křišťálem – kamínky vložíme do vody s vyčištěným a nabitým křišťálem (např. Achát , avanturín , sodalit , tyrkenit , tygří oko , magnezit , …)

Ohněm – tento druh očisty je vhodný zejména pro hematit , kamenem přejdeme několikrát nad plamenem svíčky

Nabíjení kamenů

Minerály nabíjíme buď na slunci nebo při úplňku, protože Slunce a Měsíc jsou dvě nejsilnější energie v přírodě a kamínky tento druh energie velmi citlivě vnímají. U některých druhů minerálů, např. ametyst , růženín , citrín , … se doporučuje nepřímé slunce, aby neztratily svou barvu.